Straipsniai
2010 metų sezono žūklė

Kaip ir kiekvieną savaitgalį penktadieni keliu sparnus į karpių žūklę. Atvažiavus standartinis pašėrimas, meškerių užmetimas, stovyklos įrengimas ir kita. Šį kartą draugų ratas susidarę iš manęs, Raimondo, Jurgio ir Vilmanto, neskaitant šuns ir dviejų damų. Dar nesutemus Raimondas jau ant mato paguldo 7,700 kg. karpioką. Džiugu, veiksmas yra. Dar po valandos ir aš išprašau papozuoti 3,100 karpioką. Nuotaikos pas visus pakilios.

 
Meškerykočiai

Karpiniai kotai pagrinde būna dviejų ilgių. 3.90 ir 3.60 m ilgio. Aš siūlyčiau pasirinkti 3.90, nes ilgesnis kotas leidžia atlikti tolimesnius metimus, lengviau valdyti žuvį. Yra ir minusų, tokių kaip užmetimas po medžiais, ar kitais kliuviniais. Sekantis kotų skirstymas yra lbs, t.y. užmetimo svoriai ir koto kietumas. Lietuvoje lbs-ai svyruoja nuo 2.5 iki 3.5.

 
Ritės
Ritės būna su dvigubu arba viengubu stabdžiu. Dvigubas, tai kai ritė turi du stabdžius. Pirmasis pagrindinis valdomas iš viršaus, o antrasis pagalbinis iš apačios ir įjungiamas su papildoma rankenėlę. Čia vėl kiekvieno skonio ir patogumo reikalas. Aš asmeniškai pradėjau žvejyba ir vis dar tęsiu naudodamas rites su dvigubu stabdžiu. Man daug patogiau, kai nereikia kiekvieną kartą sukinėti pagrindinio stabdžio užmetus masalus, kai reikia atlaisvinti būgnelio eigą.
 
Valai
Valų pasirinkimas Lietuvoje nėra mažas. Pabandysiu gal ne patarti, o paprasčiausiai aprašysiu man žinomus valus ir kas man juose patiko ir nepatiko.
 
Sistemėlės ir kabliukai
Čia tikrai nesugebėsiu išvardinti net pusės esamų, ar naudojamų. Pasistengsiu tik parašyti ką naudojau pats ir kolegos pas kuriuos mačiau ir žinau kaip jos dirba.
 


 
 


Banner
 
 
 
 
 
 
         

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Prašome pažymėti, ar sutinkate, kad Jūsų naršyklėje būtų naudojami slapukai – savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos panaikinti skaitykite čia Slapukų politika.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk