Sistemėlės ir kabliukai
Čia tikrai nesugebėsiu išvardinti net pusės esamų, ar naudojamų. Pasistengsiu tik parašyti ką naudojau pats ir kolegos pas kuriuos mačiau ir žinau kaip jos dirba. Niekam ne paslaptis, kad ant karpio viršutinio ir apatinio peleko yra labai rimtas pjūklas, kuris be vargo nupjauna valą, jei tik jis užsimeta ant jo. Tam kiek aš žinau yra keletas apsaugos būdų. Aš esu naudojąs tik du. Tai leadcor‘as (siūlais apipinta švino gija) ir kietas 30 cm ilgio plastikinis rudai geltonas peršviečiamas vamzdelis. Kita sistemos dalis – svarelis. Jis gali būti prikabinamas arba perveriamas (in-line). Populiariausias naudojamas prikabinamas, nes juos paprasčiausia pakeisti, jei reikia kitokio svorio, ar formos. Norint pakeisti perveriama, jau sudėtingiau, reik išardyti beveik visą sistemą. Tarp apsauginės sistemėlės ir pavadėlio – suktukas. Suktukai taip pat yra skirtingi. Pagrinde naudojami paprasti 8 nr., toliau yra suktukai su papildomu žiedeliu, kuris leidžia laisviau judėti pavadėliui ir dar suktukai su specialiu prikabinimu, kad būtu galima paprasčiau ir lengviau pakeisti pavadėlį. Ir paskutinė grandis – pavadėlis su kabliuku. Pačiu pavadėliu taip pat yra begalės. Aš naudoju pagrinde trijų rūšių. Labiausiai man patinkantis, tai vadinamas švininis pavadėlis. Jis labai panašus i leadcor‘ą, tik minkštesnis. Rišant jį yra būtina iš to galo kur bus kabliukas išimti švinelio gija, ir tada ta vieta tampa kaip pintas valas. Naudojant bemazgį rišimą iškarto su plauku išimama gerokai ilgesnė dalis, apie 10 cm gijos, o rišant tiesiogiai prie kabliuko kilpos užtenka išimti tik 6 cm. Kitas galas pavadėlio jau rišamas prie suktuko. Vieni pataria išimti ir ten švinelio gija, kiti, kaip ir aš jos neišimu. Manau šioje vietoje nėra labai svarbu. Kad tik butu patvarus mazgas ir atlaikytu apkrovimus. Sekantis mano naudojamas pavadėlis, tai „Soft“ (minkštas) tipo. Juo gali būti ir paprastas pintas valas, bet aš renkuosi spec. karpinį. Jį surišti paprasčiausia. Nereikia išiminėti jokių švinelių. Na ir dar vienas, tai monoflomentinis fluoro karbono pavadėlis. Jį naudoju rečiausiai, kai labai skaidrus vanduo, nes pasak gamintojų jis minimum matomas vandenyje. Jis rišamas taip pat paprastai, kaip ir pintukas.


O dabar pagrindinė sistemėlės dalis – kabliukas. Kabliukų gaminama įvairiausių lenkimų, dydžių ir spalvų. Kokį pasirinksite kabliuką ir kaip jį surišitę, manau priklausys iki 70%  jūsų žūklės. Žinoma žūklės parduotuvėse jau yra gatavai surištų ir paruoštų pavadėlių su kabliukais. Gal jie ir visai gerai dirba, bet šioje vietoje aš pasitikiu tik savo rištais pavadėliais. Pats aš naudoju tik D-Rig tipo kabliukus, t.y. kaip pradėjau su jais gaudyti, taip ir po šiai dienai juos tik tenaudoju. Prieš keletą metų  pabandžiau kitokius kablius ir kitokį rišimą. Rezultate apie puse kibimų buvo tuščiu. Karpis „važiavo“, bet nepasikirsdavo. Nuo to karto net nebebandau eksperimentuoti, nes kiekvienas kibimas labai brangus. Žinau vieną, kad jei teisingai surišiu savo sistemą ir visada patikrinsiu prieš užmesdamas, ar nėra kokių pokyčiu ir ar kablys neatbukęs, karpis tikrai pasikirs ir jei neplyš valas, ar neįsisuks į kokius kelmus, aš jį tikrai partrauksiu iki kranto. Ankščiau žūklės parduotuvėse galima buvo nusipirkti jau surištu D-Rig kabliukų, bet dabar jų kažkodėl nebegamina ir rištis tenka pačiam. Didžioji dauguma mano kolegų sėkmingai naudoja kitokius kablius ir rišimus ir sėkmingai gaudo karpius, todėl manau čia reikia daugiau  improvizacijos ir kiekvienas laikui bėgant atras savo aukso vidurį ir galės šaukti, kad jo sistema pasaulyje geriausia.

 
 
 


Banner
 
 
 
 
 
 
         

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Prašome pažymėti, ar sutinkate, kad Jūsų naršyklėje būtų naudojami slapukai – savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos panaikinti skaitykite čia Slapukų politika.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk