Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Šioje temoje rasite viskas ką apima žodis sistemėlė, tai kabliukas, pavadėlis, klipsas, švinelis, leadcoras, vamzdelis, shoklyderis, valas ir t.t.

Moderatorius: adziukas

Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Padysninis » 25 Bal 2012, 13:54

Mano megstame telkinyje yra daug dreisenu, kelmu. ir daug karpiu uzkibe nupjauna vala i dreisenas arba ivaziuoja i kelmus. Del kelmu tai aisku kasko labai nera turbut israsta bet del dreisenu gal ka patartumete ?
Vartotojo avataras
Padysninis
Meistras
 
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: 21 Lie 2011, 10:04
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 25 Bal 2012, 13:59

Padysninis rašė:Mano megstame telkinyje yra daug dreisenu, kelmu. ir daug karpiu uzkibe nupjauna vala i dreisenas arba ivaziuoja i kelmus. Del kelmu tai aisku kasko labai nera turbut israsta bet del dreisenu gal ka patartumete ?

Nera vaistu, tik pasistenk gaudyti su lengvai atsikabinamu svineliu ir traukdamas laikyk meskere auksta.
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Padysninis » 25 Bal 2012, 14:16

ir turbut soklyderiu vynioti daugiau nei yprastai reikeetu :?
Vartotojo avataras
Padysninis
Meistras
 
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: 21 Lie 2011, 10:04
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 25 Bal 2012, 14:30

Padysninis rašė:ir turbut soklyderiu vynioti daugiau nei yprastai reikeetu :?

Pamastyk logiskai. Jei valas eis per dugna, kur daug dreisenu, ar dvigeldziu, tai ir 30m soklyderio nepades, nes nupjauti gali uz jo. Cia didziausia tikimybe gaudant ant skardzio, kada karpis eis i gyli, o valas trauks per skardzio virsu, kur pilna dreisenu, tai jam istraukti tuos 30 m tikrai nebus sudetinga. Aisku iskirtinais atvejais pades soklyderis, bet tikrai nevisur ir nevisada, cia jau laimes dalykas. ;)
P.S. sokluderi taip pat puikiai nupjauna :)
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Zenka » 25 Bal 2012, 15:49

nesu bandes bet gal vertetu pamastyt apie pinta vala manau turetu padeti, bet manau naudojant pintuka butu reikapingas kotas pilnai parabole ir rite labai gerai sureguliuota.
P.S. cia tik mano pamastymas.
Pagavai paleisk, mirtis elektrikam.
Vartotojo avataras
Zenka
Pabuvęs
 
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: 12 Rgs 2011, 00:09
Miestas: Daugai

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 25 Bal 2012, 17:00

Arunas rašė:Vienintelis budas-10-15m shocklyderis ne is pinto,o is 0,5mm-0,6mm mono fluorokarbono,jo net lydekos dantys nelabai ikanda

Taip Arunai, bet ji isvyniojus toliau bus paprastas valas. As kazkada gaudziau vienoje uztvankoje, kur vagoje gylis 3 m, o salia 1.5m, tai apie 60% kibimu buvo nerealizuoti, nes karpis uzkibes nesdavosi pries srove, o ant vagos briaunos plantacijos dreisenu, tai kita karta nespedavau itemti valo ir atia. Ko tik neisbandziau, niekas nepadejo :(
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 25 Bal 2012, 19:15

Arunas rašė:kiekviena zvejybos vieta turi savo niuansu,reikia stengtis prisitaikyti.Jei ten tik 1,5M gylis,reiktu ibristi su kietais batais ir ta dreisenu kolonija zvejybos plote taptu zuvies maistu po poros val.Bet tam reikia ibristi :lol: :mrgreen:

Ten ibristi sunkiai gautusu, paliktum dumble ir britkelnes :lol: nebent tik su nuoga subine po dumbla :lol:
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Pleksne » 25 Bal 2012, 20:03

Arunas rašė:kiekviena zvejybos vieta turi savo niuansu,reikia stengtis prisitaikyti.Jei ten tik 1,5M gylis,reiktu ibristi su kietais batais ir ta dreisenu kolonija zvejybos plote taptu zuvies maistu po poros val.Bet tam reikia ibristi :lol: :mrgreen:


ARUNAI ežeras ce tau ne NEMUNAS, kad įbridai, pamaigei ir gaudai.
Jeigu cituojam tai cituojam rimtai, as kai nezinau problemos sprendimo, nerasau visai. :!:
Vartotojo avataras
Pleksne
Pabuvęs
 
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 04 Rgp 2011, 18:49
Miestas: Ukmergė

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Padysninis » 25 Bal 2012, 21:04

siaip as irgi galvoju apie florokarbono, tik ne 10-15 o kokiu 30m. :?
pameginsiu tikrai. gal ir daugiau galima, bet tada jau su valtimi uzvezineti reiketu.. :?
Vartotojo avataras
Padysninis
Meistras
 
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: 21 Lie 2011, 10:04
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 25 Bal 2012, 22:34

Arunas rašė:Kaip Adziukas paminejo,kad ten ne ezeras,o uztvanka,taip kad ....Nors nesu pagal issilavinima ichtiologas,bet ir man zinoma,kad dreisenos dumble negyvena ir dumblo nemegsta,nes joms kazkur reikia prisitvirtinti,tai ten arba kietas dugnas,akmenynai,sakos ar pan,nes ju darbas filrtuoti vandeni ir misti jame esanciu maistu.O dumble iki ausu ismiges to nepadarysi ,nors ir butum dreisena:mrgreen: :lol:

Pati vaga yra kieto dugno, o iki jos prieiti reiktu per 0.5m dumblo ;)
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Mantis » 25 Bal 2012, 23:57

Labai gera tema su daug naudingos info :) tik mane labiau sudomino pastebejimai kur randasi dreisenos nei kaip su jomis kovoti.
kiek supratau is pasisakymu dreisenos megsta iskurti ant slaito krastu taip?
Mantis
Pradedantysis
 
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 27 Kov 2012, 22:53

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 26 Bal 2012, 00:07

Mantis rašė:Labai gera tema su daug naudingos info :) tik mane labiau sudomino pastebejimai kur randasi dreisenos nei kaip su jomis kovoti.
kiek supratau is pasisakymu dreisenos megsta iskurti ant slaito krastu taip?

tai viena is megstamu ju vietu. Dar labai daznai jos apsigyvena, kaip Arunas rase, ant nukritusiu medziu, saknu, saku ir kitokiu kliuviniu.
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė svarelis » 26 Bal 2012, 08:19

Bet kur yra draisenų ten ir karpiai mėgsta lankytis, nes tai yra vienas iš mėgstamų karpio maitinimosi šaltinių. Tai jei jas naikinti tai yra rizika kad ir karpis supyks ir pabėgs
Vartotojo avataras
svarelis
Meistras
 
Pranešimai: 565
Užsiregistravo: 22 Vas 2012, 10:18
Miestas: Alytus

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Laimis » 26 Bal 2012, 08:59

He, bet tai jeigu yra dreisenu, reiskia telkiny per mazai karpiu :D reikia ileisti DAR!!! Ir bus svaru. Cia as aisku juokauju, geriau maziau karpiu, bet turinciu pakankamai maisto.
Svarbiausia nebijot!!!
Vartotojo avataras
Laimis
Veteranas
 
Pranešimai: 1698
Užsiregistravo: 23 Bir 2011, 10:00

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Zenka » 26 Bal 2012, 12:37

man ydomu ar kas nors bande atkast pintuka :-D mono tai viskas aisku, man atrodo reik padaryti testa kad cia nespelioti kas kaip geriau pasiimti dreisenu ir pabandyti perpjauti mono ir pintuka ir bus viskas aisku.
Pagavai paleisk, mirtis elektrikam.
Vartotojo avataras
Zenka
Pabuvęs
 
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: 12 Rgs 2011, 00:09
Miestas: Daugai

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 26 Bal 2012, 13:01

Zenka rašė:man ydomu ar kas nors bande atkast pintuka :-D mono tai viskas aisku, man atrodo reik padaryti testa kad cia nespelioti kas kaip geriau pasiimti dreisenu ir pabandyti perpjauti mono ir pintuka ir bus viskas aisku.

bande bande, pintuka pjauna kaip ir mono ;) storas fluorocarbonas patikimiausias ;)
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Zenka » 26 Bal 2012, 13:32

adziukas rašė:
Zenka rašė:man ydomu ar kas nors bande atkast pintuka :-D mono tai viskas aisku, man atrodo reik padaryti testa kad cia nespelioti kas kaip geriau pasiimti dreisenu ir pabandyti perpjauti mono ir pintuka ir bus viskas aisku.

bande bande, pintuka pjauna kaip ir mono ;) storas fluorocarbonas patikimiausias ;)

Na tokiu atveju yra sudetinga bet reikia atsizvelkti i zvejybos salygas jei toli mesti nereikia tai gal tada vertetu uzsideti stora florokarboa ir tikimybes kad nutruks sumazetu. :roll:
Pagavai paleisk, mirtis elektrikam.
Vartotojo avataras
Zenka
Pabuvęs
 
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: 12 Rgs 2011, 00:09
Miestas: Daugai

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė huron » 12 Bir 2012, 20:54

Radau internete tokį dalyką... Rašo, kad labai gerai apsaugo nuo dreisenų.... :? Gal kam teko naudoti tokį dalyką...? Gal kas žinot kur tokį daiktą būtų galima įsigyti Lietuvoje...? :roll:

http://www.carpeunivers.com/remplissage ... sen-x.html

http://www.chronocarpe.com/dressenx-car ... -4667.html
Prikabinti failai
Dressen-X.jpg
Dressen-X.jpg (45.45 KiB) Peržiūrėta 17997 kartus(ų)
Dressen-X-3.jpg
Dressen-X-3.jpg (23.53 KiB) Peržiūrėta 17997 kartus(ų)
Praktika yra žiaurus mokytojas. Bet jis labai gerai moko...!
Vartotojo avataras
huron
Pabuvęs
 
Pranešimai: 202
Užsiregistravo: 04 Spa 2011, 10:45
Miestas: Visaginas

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė adziukas » 12 Bir 2012, 21:18

Mano galva tai tik marketingas. Bus monoflomentinis atsparus trinciai storas valas ir tiek. Pasieskok paprastoj zukles parduotuveje ir sutaupysi litus ;)
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6638
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Laimis » 13 Bir 2012, 13:30

Na as sitam reikalui nusipirkau kazkokio vokisko 0.5 valo uz 12 lt 100m kai isbandysiu parasysiu nuomone.
Svarbiausia nebijot!!!
Vartotojo avataras
Laimis
Veteranas
 
Pranešimai: 1698
Užsiregistravo: 23 Bir 2011, 10:00

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Padysninis » 13 Bir 2012, 16:44

pas mane pilna dreisenu, tai paskutinioje sesijoje turejau 5 kibimus ir 3 karpius pavyko istraukti. kitu neistraukiau ne del dreisenu kaltes o per ziopluma. tai va viniojau as 0.6 mono valo 20 metru nu ir padejo jis man. ir negalima duoti karpiui labai vaziuoti, reikia stabdyti gan stipriai. ziuresiu koki rezultatai bus toliau.
Vartotojo avataras
Padysninis
Meistras
 
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: 21 Lie 2011, 10:04
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė rytis » 13 Bir 2012, 16:50

Padysninis rašė:pas mane pilna dreisenu, tai paskutinioje sesijoje turejau 5 kibimus ir 3 karpius pavyko istraukti. kitu neistraukiau ne del dreisenu kaltes o per ziopluma. tai va viniojau as 0.6 mono valo 20 metru nu ir padejo jis man. ir negalima duoti karpiui labai vaziuoti, reikia stabdyti gan stipriai. ziuresiu koki rezultatai bus toliau.

Nu aisku..kap mano tevas sako...vezys ir zioplys dvi nepagydomos ligos. :lol: Ar bandei gaudyt ant tu Pelzer sviecianciu,kur tau daviau,kur dipinti kukuruziniame dipe. :?:
rytis
Meistras
 
Pranešimai: 646
Užsiregistravo: 22 Rgp 2011, 13:39

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Padysninis » 02 Sau 2013, 20:07

siemet visa sezona teko gaudyti ezere kureme yra tikrai daug kelmu ir dreisenu, tai pasidalinsiu siokiais tokiais pastebejimais. pavasari zvejojau paprastomis sistemomis ir pavyko istraukti tik viena karpi kuris buvo dar po ziemos pavarges ir labai daug nesisparde, susilus vandeniui buvo kibimu bet visi ejo i kelmus, pjove vala betraukiant i dreisenas arba pazeizdavo vala ir veleiau uzkibes karpis ji nutraugdavo. tai pasitares su kitais karpininkais nusprendziau kad reikia sistemos kuri po kibimo atsikrato svareliu, taciau as negalejau to sau leisti ir nusipirkau lengvu svareliu, 30 gramu. Poto dar uzdejau soklyderio monofilomentinio 0.5 ir 0.6. ir pagrindinis valas beabejones 0.35 . po sistemos pakeitimo viskas pasikeite, karpiai lengviau kildavo i virsu, valas nebenusipjaudavo i dreisenas. bet reikia tuos soklyderio metrus stebeti, nes buvo, kad ir toks storas valas stipriai pasizeidzia. reikia buti kuo arciau meskeriu, neleisti karpiui daug valo isvinioti, ir pakirtus karpi lipti kuo auksciau kad kuo auksciau valas eitu ir bent jau man pasiteisino naglas traukimas, priverziu ir trauki naglai i kranta, bijojau is pradziu kad isplis is luposkablys, bet jeigu sistema gera tai niekas neissiplesia. arba lipti iskarto i valti ir meginti karpi issitraukti i svaria vieta kur nera kelmu. Dar pastebejimas ne mano vieno yra , kad ezeruose kur yra dreisenu einantys yra vaisiniai boiliukai. smirdantys, nelabai.
Vartotojo avataras
Padysninis
Meistras
 
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: 21 Lie 2011, 10:04
Miestas: Vilnius

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė huron » 06 Sau 2013, 05:31

Padysninis rašė: nusipirkau lengvu svareliu, 30 gramu. Poto dar uzdejau soklyderio monofilomentinio 0.5 ir 0.6.

O kaip tu Pauliau užmetinėdavai tokį lengvą svorį su tokiu storu šoklyderiu...? :?
Praktika yra žiaurus mokytojas. Bet jis labai gerai moko...!
Vartotojo avataras
huron
Pabuvęs
 
Pranešimai: 202
Užsiregistravo: 04 Spa 2011, 10:45
Miestas: Visaginas

Re: Dreisenos, kaip sprendziate sia problema ?

Standartinė Padysninis » 06 Sau 2013, 13:47

man netoli mesti, max 60m, tai stipriai uzsimojes uzmezdavau, bet nemojuodavau as, tesiog su valtimi uzsivezdavau.
Vartotojo avataras
Padysninis
Meistras
 
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: 21 Lie 2011, 10:04
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Sistemėlė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių