Įvairūs straipsniai

Čia rasite straipsnius, foto, bei video informaciją

Moderatorius: adziukas

Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 07 Geg 2012, 13:20

Praėjusią savaitę LR Seime buvo svarstoma gausybė projektų, susijusių su Mėgėjiškos žūklės bei Žuvininkystės įstatymų pakeitimais. Ir kaip dažniausiai šioje Seimo kadencijoje pasitaiko tiek patys projektai, tiek jų svarstymas parodė visišką mūsų išrinktų valdžios vyrų neišprusimą ir nepagarbą 170 tūkstančius viršijančiai Lietuvos žvejų mėgėjų bendruomenei.
Perskaitę įstatymo projektus bei išklausę Seimo posėdžio scenogramos šokiruoti liko tiek Lietuvos mėgėjiškos žūklės klubų bei asociacijų vadovai, tiek Mėgėjiškos žūklės tarybos, sudarytos iš mokslininkų, žvejų mėgėjų bei žurnalistų, rašančių žūklės tema, atstovai.
Žuvų išteklių „gelbėtojai“
Seimo nariai Audrius Endzinas, Vytautas Galvonas bei Irena Šiaulienė savo pateiktame Žuvininkystės įstatymo pakeitimo projekte žvejus mėgėjus titulavo pagrindine žuvų išteklių mažėjimo priežastimi: „Pagal atliktų mokslinių tyrimų duomenis, vandens telkiniuose, kuriuose nevykdoma verslinė žvejyba, žuvų bendrijų ir populiacijų struktūra yra pakitusi, nes tokiuose telkiniuose žvejai mėgėjai išgaudo daugiausia plėšriąsias žuvis ir juose pradeda dominuoti menkaverčių rūšių žuvys. Šiuo metu didžiuosiuose ežeruose palaikyti biologinę pusiausvyrą ir efektyviau panaudoti žuvų išteklius padeda žvejai verslininkai, nes jie išgaudo žuvis, kurių nesugauna mėgėjai. Jie taip pat neleidžia žuvims žūti natūraliai ir skatinti vandens telkinių būklės blogėjimo.“
Mūsų pakalbintas Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto specialistas dr. Tomas Virbickas tokio pobūdžio „mokslines“ išvadas vadina paistalais ir abejoja, ar iš viso į mokslininkus buvo kreiptasi: „Tyrimų duomenys rodo priešingai: pvz., uždraudus verslinę žūklę Lūksto ežere, iškart pasireiškė atvirkštinės tendencijos, t.y. plėšriųjų žuvų akivaizdžiai pagausėjo. Kitas pavyzdys – Dusios ežeras, kur pusiausvyrą palaikančių verslininkų dėka žuvų bendrija buvo žiauriai išbalansuota, dėl plėšrūnų išgaudymo įvyko stintos populiacijos „sprogimas“ ir beveik išnyko seliavos. Na, o mintis apie ežero būklės blogėjimą dėl natūraliai mirštančių žuvų apskritai verta specialios, „svogūninės“ nominacijos. Šios minties autoriui klasikiniuose ekologijos vadovėliuose siūlyčiau pasiskaityti apie vandens ekosistemų trofines grandines ir maistmedžiagių perdavimą. Iš niekur nieks neatsiranda, trofiniame cikle žuvusios žuvys tuoj pat yra utilizuojamos žemesniųjų organizmų ir vėl patenka į trofinę grandinę. Kitu atveju, kuomet žmonės dar nesugebėjo ežeruose „palaikyti pusiausvyros“ tinklinėmis priemonėmis, ežerai turėjo pašvinkti nuo stimpančių žuvų ir iki viršaus užsipildyti žuvų kaulais. Apskritai, turint omenyje dabartinę žuvų išteklių būklę, ežerams būklės blogėjimas nuo pasimirštančių žuvų tikrai negresia.“
Iš tikrųjų net ir mokslininku nereikia būti, jog suvoktum, kad šis įstatymo pakeitimas – tik dar vienas mažo, tačiau įtakingo žvejų verslininkų klano bandymas ir toliau nesąžiningai pelnytis iš Lietuvos vandenų išteklių. 300 Lietuvos bendrovių, užsiimančių versline žūkle, jau seniai viešojoje erdvėje kaltinamos nesąžininga veikla, kai net 80–90 proc. tinklais sugautos žuvies neįtraukiamos į žurnalus ir parduodamos „ iš po prekystalio“. Dar visi atsimename neseną pavyzdį, kai Kauno mariose gaudantys žvejai verslininkai per metus deklaravo pagavę 1 šamą, tačiau kiekviename, net ir ne itin prabangiame Kauno restorane buvo galima įsigyti patiekalų iš šios žuvies. Akivaizdu, kad tokios įmonės, gaudamos milžiniškas „juodų“ pinigų sumas deda visas pastangas, kad ši verslo schema ir toliau sėkmingai gyvuotų. O žūklės parduotuvės bei žūklės įrankių importuotojai dešimtis milijonų litų mokesčių sumokantys valstybei, tampa niekam neįdomūs.
Kuo mažiau žuvų, tuo geriau V. Galvonui
Vienas iš pataisų iniciatorių, Seimo narys Vytautas Galvonas, diskusijų metų Seime pareiškė: „Aš galiu pasakyti drąsiai, atrankos čempionate į pasaulio čempionatą karpininkų asociacija gaudė tvenkiniuose. Per 72 val. žvejas mėgėjas, bet aš jį gerbiu, jis profesionalas, jisai iš tikrųjų profesionalas, pagavo 195 kg. Tokių žvejų iš tikrųjų yra daug, ir tie, kurie neturi leidimo, bilieto. Suskaičiuokite kiekvienos žuvies kilogramo kainą, suskaičiuokite, kiek yra per metus.“ Išversime scenogramą į rišlią lietuvišką kalbą. Ponas V. Galvonas norėjo pasakyti, kad jis žino faktų, jog per žvejų mėgėjų varžybas, trunkančias kelias dienas, viena komanda sugeba pagauti 195 kg žuvies. Ir kad tokių žvejų yra daug, ir jie tą žuvį pagavę vežasi namo. Norėtume pateikti šiek tiek labiau realybę atitinkančią versiją. 2011 metais V. Galvonui priklausančiuose tvenkiniuose Lietuvos karpininkų asociacija rengė varžybas, kurių metu iš tikrųjų kiekviena komanda vidutiniškai pagavo po 195 kg žuvies. Tik gerbiamas Seimo narys pamiršo paminėti, jog visos žuvys buvo paleistos. Be to, žvejus sportininkus, dar vadinamus profesionalais, meškerėmis gebančius pagauti didelius kiekius žuvies, Lietuvoje galima ant rankos pirštų suskaičiuoti ir jie visi sugautą žuvį paleidžia.
Šiek tiek grįžkime prie įstatymo projekto, kuris įteisins žvejų verslininkų, t.y. tinklų karaliavimą vidaus vandenyse ir ilgam sumažins žuvų išteklius. Kas liks žvejams mėgėjams? Be abejo, komerciniai tvenkiniai, kur knibždėte knibžda žuvies. Štai tokių komercinių tvenkinių, visai netoli Vilniaus, Kalveliuose, savininkas ir yra Seimo narys Vytautas Galvonas, nuo vieno žvejo mėgėjo jau dabar per dieną imantis 100 Lt mokestį. Nuvykę prie tvenkinių paskaičiavome – vienu metu prie vandens ilsėtis ir žvejoti gali apie 30 žvejų. Taigi, nesunku paskaičiuoti, kad šis verslas per vieną savaitgalį p. Galvonui atneša apie 6 000 Lt pajamų. Per mėnesį gaunasi tikrai apvali ir padori sumelė. Juolab, kad kadencija eina į pabaigą ir nežinia, ar dar 4 metus pavyks šiltai išsėdėti. Ir svarbiausia, ar tai ne viešų ir privačių interesų konfliktas? Tikimės, kad Seimo etikos ir procedūrų komisija teiksis į tai atsakyti.
Ir mažiems ežerams atėjo galas
Paklauskite bet kurio žvejo mėgėjo apie didžiuosius ežerus (plotas virš 500 ha), kuriuose buvo leidžiama verslinė žvejyba. Visi žvejai atsakys vienu žodžiu – „išsemta“, t.y. tinklai statomi, žuvys išvežamos sunkvežimiais, o deramu įžuvinimu tikrai niekas nesirūpina. Žvejų mėgėjų laimikiai tokiuose ežeruose – skurdūs ir menki. O juk tokių ežerų žuvis tinklais išgaudyti labai sunku – neretai tokie ežerai yra labai gilūs ir vargšės žuvys dar turi kur pasislėpti.
Tačiau eilė atėjo naujam įstatymo pakeitimui, leisiančiam versline žūkle užsiimti ežeruose, kurių plotas viršija nebe 500, o tik 100 ha. Ten viskas gerokai paprasčiau – jokių gilesnių duobių, keletas metų su mirkstančiais tinklais, milijonai į „verslininkų“ kišenes ir ežeras tuščias... Niekas nieko nežuvins – po 50-100 metų žuvų ištekliai natūraliai atsistatys!
Jūra priklausys Žemės ūkio ministerijai
Dar vienas stebuklas, laukiantis žvejų mėgėjų. Visoje Lietuvoje mėgėjišką žūklę kuruoja ir kontroliuoja Aplinkos ministerija. Per daugelį tokios tvarkos metų žvejų mėgėjų atstovai glaudžiai bendradarbiauja su ministerijos specialistais, kartu dalyvauja projektuose, tariasi dėl žuvivaisos ir kitų darbų. Siūloma, kad mėgėjiškos žūklės Baltijos jūroje reikalus kuruotų Žemės ūkio ministerija. Norite sužinoti kodėl? Kad pavyktų geriau koordinuoti verslinę žūklę bei kontroliuoti žvejus mėgėjus, kad nesipainiotų prie priekrantėje ir toliau nuo kranto stovinčių tinklų.
Pacituosime praėjusios savaitės žvejo Arūno žinutę, parašytą Žvejokliai.lt forume. Jis buvo nuvykęs į Neringą pažvejoti plekšnių: „(...) bet norint užmesti meškerę, tenka eiti kelis kilometrus link Rusijos sienos, nes Neringos pakrantė ištisai nusagstyta tinklais prie pat kranto. Vienas tinklas baigiasi, kitas prasideda ir taip be galo, be krašto... Tik priėjus iki pasienio ribos kokie 300 m švarus...". Ar įsivaizduojate, kas bus, kai mėgėjišką žūklę pajūryje prižiūrės Žemės ūkio ministerija? Net neabejojame, kad ir ten yra gerų specialistų, tačiau tikrai ne mėgėjiškos žūklės klausimais...
Šautuvas – irgi žūklės įrankis?
Kol neaiškiais moksliniais tyrimais apsiginklavus seimūnų grupelė bandė įrodyti, kad žvejai mėgėjai – Lietuvos gamtos parazitai, Seimo narys Bronius Bradauskas pateikė Mėgėjiškos žūklės įstatymo pakeitimo projektą, siūlantį povandeninį šautuvą prilyginti mėgėjiškos žūklės įrankiui taip suteikiant galimybę „povandenininkams“ siautėti visuose Lietuvos vandenyse. Pagal ankstesnius įstatymus kol kas povandeninį žūklė nedraudžiama tik keliuose ežeruose. Apgailėtinas pasiūlymas, niekaip nederantis su vis labiau Lietuvoje propaguojama „pagavai – paleisk“ žūklės kultūra. Netaiklių žvejų sužaloti karpiai, ežeruose platinantys infekcijas, iš nerštaviečių ir nuolatinių buvimo vietų išbaidytos lydekos bei kitos stambios žuvys – tai tik nedidelė dalis žalos, kurios pridaro povandeniniais šautuvais ginkluoti nardytojai.
* * * *
Štai tokie tie mūsų seimūnų projektai. Vienas už kitą liūdnesni ir absurdiškesni. Labai tikimės, kad gegužės 8 dieną, kai bus svarstomi minėtų įstatymų pakeitimai, balsuojantys Seimo nariai susiprotės, kad 170 000 žvejų mėgėjų nuomonė privalo būti išgirsta. Deja, jei taip neatsitiks, pasistengsime paviešinti visų, balsavusių už šiuos projektus, pavardes bei frakcijas. Rinkimai ne už kalnų, todėl tegul visi 170 000 rinkėjų žino, kieno kadencijos pratęsti nereiktų.

Saltinis:
http://zvejokliai.lt/apie-viska/3348-sv ... nes-tiesas
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė Rolandas » 07 Geg 2012, 13:47

as nesuprantu a ten jie tokie visi kvailiai ar ka tipa nebera jau seime ir normaliu.taip tos zuvies maza uztenka kad brakonieriai ir su visokiom elektrom istranko o cia dar...
Rolandas
Pabuvęs
 
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 19 Kov 2012, 21:29

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė aurynas » 07 Geg 2012, 13:54

Gerai isidemekit tas "asmenybes", pateikusias tokias istatymo nuostatas ir partijas, kuriom sitie priklauso. O ju issilavinimas ar neapsisvietimas megejiskos zukles reikaluose cia niekuo detas, jei nera sazines.
aurynas
Pradedantysis
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 24 Vas 2012, 19:15

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė Povilas M. » 07 Geg 2012, 14:10

Ir kas toliau bus?? Jei musu ponai seimunai taip ir toliaus spres problemas... APSURDAS AUKSCIAUSIAM LYGY :(
Povilas M.
Pabuvęs
 
Pranešimai: 114
Užsiregistravo: 17 Lap 2011, 01:17

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė Mantis » 07 Geg 2012, 14:25

Siap butu idomu suzinoti gal kad tiksliai zinote kokios partijoms priklauso sitie tautos isrinktieji kad nereiketu google jieskoti.
Mantis
Pradedantysis
 
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 27 Kov 2012, 22:53

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė pyyyp » 07 Geg 2012, 14:39

Mantis rašė:Siap butu idomu suzinoti gal kad tiksliai zinote kokios partijoms priklauso sitie tautos isrinktieji kad nereiketu google jieskoti.


Vytautas Galvonas.Frakcija "Tvarka ir teisingumas", Frakcijos narys ( nuo 2008-11-18 )Tvarka bus!,gero savaitgalio :mrgreen:
Vartotojo avataras
pyyyp
Pradedantysis
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 02 Rgs 2011, 09:25

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė kaljanissibiro » 07 Geg 2012, 14:58

Net nzn koki cia komentara ir prirasyt... tiesiog jau perzengiamos visos galimos ribos, tuoj pilnaj ant galvos uzlips... reikia tuos iniciatorius tom laidom atiduot kur gerai atknisa galus kas su kuo prie ko pazystami ir kas kam ranka plauna... ir tai neisku ar padetu...
kaljanissibiro
Pradedantysis
 
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 20 Rgs 2011, 19:45
Miestas: Kedainiai/Norge

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė Zenka » 07 Geg 2012, 16:50

istikruju truksta zodziu, dar betruko kad kateristam leistu plaukiot kur nori o ant galo elektrikam leistu kaip verslinikam gaudyti ir fsio tada jau butu galima sudet megejiska yranga ilgam i sandeliuka :evil:
Pagavai paleisk, mirtis elektrikam.
Vartotojo avataras
Zenka
Pabuvęs
 
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: 12 Rgs 2011, 00:09
Miestas: Daugai

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė aurynas » 10 Geg 2012, 22:21

sveiki zukles megejai ir nebutinai karpistai. esu beveik tauragiskis. kaip zinia, taurages rajone nelabai daug vandens telkiniu. girdejau ir skaiciau apie taurages valucio tvenkini , kuriame daug karpiu pagaunama ir vyksta varzybos. cia viskas tvarkoj. bet jei imant Adziuko pradeta tema, tai reiktu ja gvildenti ir toliau.taigi, neseniai Balsku uztvanka iejo i svarstyma ar leisti ten vazinetis su vandens motociklais. berods taurages rajono taryba prieme nutarima, kad ten bus leidziama vazinetis tiems plumprociams. zodziu, atejo laikas kada zvejui megejui neliks vietos.kas zino tiksliau apie ta nutarima ar panasiai,parasykit. nes tai dar vienas dalykas, kuris mus, zvejus megejus spaudziai kampa.
beja.ar girdejot kas nors , kuomet buvo pasidometa tuo, kaip zuvies parduotuvese atsiranda starkiai ir lydekos....25-30 cm ilgio. pirk kiek nori.
aurynas
Pradedantysis
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 24 Vas 2012, 19:15

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 10 Geg 2012, 22:31

As kelis metus iseiles neejau balsuoti, bet si karta butinai nueisiu, nebeimanoma ziureti kas darosi tame seime :twisted:
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė audrekas » 11 Geg 2012, 06:22

Kazkaipp ir as nusprendziau eiti balsuoti, nes jau tas cirkas atsibodo
Subaru suds ne masina
Vartotojo avataras
audrekas
Veteranas
 
Pranešimai: 1300
Užsiregistravo: 19 Bir 2011, 12:42
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė ricardas70 » 11 Geg 2012, 07:07

o uz ka eit balsuot,nebent kas is musu bendraminciu issikeltu... :lol:
Vartotojo avataras
ricardas70
Veteranas
 
Pranešimai: 2082
Užsiregistravo: 08 Rgp 2011, 21:36
Miestas: Pabrade

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 11 Geg 2012, 07:31

ricardas70 rašė:o uz ka eit balsuot,nebent kas is musu bendraminciu issikeltu... :lol:

Uz visus pries, vis geriau nei visai neeiti.
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė jarik » 11 Geg 2012, 23:41

adziukas rašė:
ricardas70 rašė:o uz ka eit balsuot,nebent kas is musu bendraminciu issikeltu... :lol:

Uz visus pries, vis geriau nei visai neeiti.

Jeigu visi balsuos prieš visus kandidatus tai rinkimai neįvyks, paskelbs pakartotinus - o tai labai daug milijonų, mokesčių mokėtojų pinigų :roll:
Vartotojo avataras
jarik
Pabuvęs
 
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 14 Lie 2011, 19:01

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 24 Lie 2012, 09:46

Dar sykeli Arunai sveikinimai. Paplusejot is peties ;)
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 09 Rgp 2012, 10:40

Varžyboms Baltarusijoje pradėjau ruoštis jau prieš gera mėnesį. Su Gintu iš DEEPEX aptarinėjom kokį geriausiai kvapą pateikti karpiams liepos pabaigoje, kai vanduo įšilęs. Iš senų savo žūklių prisiminiau tokiu metų laiku gerai dirbusi Tandem Baits kvapą „Liver/scopex“ Pasidomėjąs Ginto, ar yra galimybė toki sumaišyti nudžiugau, kad taip. Mikso bazę ėmėme CCMoore ir jau toliau visas proporcijas maišė Gintas. Bent jau mūsų nosims derinys gavosi tikrai puikus. Jei pauosčius burnoje susikaupia seilės, reiškiasi tikrai pavyko. Su tokiu pačiu kvapu buvo paruošti ir pop-up boiliukai, palėčių mišinys, bei stick miksas. Dėl visa ko pikto pasiėmiau ir saldžiarūgščių boiliuku, tai ananasas/persikas ir braškės.
Sieną kirtome nerealiai sėkmingai. Pasirodo Baltarusų muitines viršininkas priklauso tam pačiam žvejų klubui kuris ir organizavo varžybas. Keletas valandų kelio, dešimtys suvalgytų ledų porcijų ir vakarop mes jau vietoje. Labai svetingai pasitinkami, šaltibarščiai ir armėniškas šašlykas nuostabaus skonio. Sulaukę beveik visų dalyvių traukiam burtus. Pasak Baltarusų ištrauktas 9-tas sektorius perspektyvus, jame dažnai užimamos prizinės vietos. Tai aišku mus nudžiugina ir visi trumpam skirstomės po savo sektorius. Iš vakaro galima tik įsikurti sektoriuje, o markiravimasis, šėrimasis ir jau žūklė sekančią dieną ryte. Po keletos valandų sektorius įrengtas ir tęsiasi vakaronė. Baltarusų nuoširdumas ir svetingumas jau nebestebina, nebe pirmą kartą mes pas juos svečiuose. Ilgai nenaktinėjam, nes ryte laukia daug darbo ir pasiruošimo.
Rytas prasidėjo nuo kavos ir po to jau markerinis kotas rankose. Dviese su Dariumi mojuojam išsijuosę, kažkokių įspūdingų dugno perkritimų nerandame, bet kur žvejoti jau apsisprendžiame. Po starto užmetame meškeres ir labai negausiai pamaitiname. Po 2 spombas palečių ir po gerą saują boilių ant meškerės. Toliau stebime kaimynus ir žuvies elgesį vandenyje. Neužilgo po starto sparčiai pradeda gaudyti amūrus kaimynai iš kairės Saulius su Raimondu. Tik tada sužinau, kad šiame telkinyje jų apstu, o aš nieko nepasiėmiau jų gaudymui. Tai truputi sugadina nuotaiką, bet tai tik pirma diena ir dar daug laiko prieš akis. Su Dariumi nusprendžiame nesiblaškyti ir laikytis savo plano, šeriam Deepex liver/Secret boiliais ir palėtėmis. Iš dešinės kaimynai ir pagauna amūrą. Karpių kolkas nematyti. Vakarinis šėrimas ir nekantriai laukiam kibimo. Atsidarom ir mes. Visdėlto ir mūsų „smirduku“ susidomi amūras.
Sekanti diena jau buvo panaši į pragarą. Diena +34 laipsniai, šalimais jokio pavėsio, vėjas pakeitė kryptį ir nurimo. Vienintelis išsigelbėjimas, tai „dušas“. Įėjus į kubilą, kur iš 5 metrų krenta vanduo buvo tikra palaima, aišku ji baigdavosi po 30 minučių grįžus vėl į sektorių.
Gerai pastudijavus telkinį ir pamačius kaip kaimynai ištraukė kliuvinį su aplipusiom uodo trūklio lervomis, pasidarė aišku ką šiuo metu veikia karpiai, o jie pasirodo sėkliuje, kitame telkinio gale, rausia dumblą ir sėkmingai užkandžiauja. Tai davė suprasti, kad jei ir pagausime, tai tik kelias atsitiktinai užklydusias žuvis, kurios paragavę mūsų masalų nepaliks jų gulėti ant dugno.
Gal koks pusė užkibusių žuvų sugebėjo išvengti graibšto. Dalis nupjovė pavadėlius i kriaukles, viena atlenkė JRC Conect 360 kablį, kita sugebėjo apsukti atropą ir nuplėšti valą. Dar keletas atsikabino betraukiant. Šiaip ištraukimo procentas labai prastas, dar reik mokytis ir mokytis.
Per visą žūklės laika taip ir nepastebėjau, kad mūsų krante butu pasirodęs žuvies antplūdis. Nepadėjo nei zig-rigai, nei bandymai keisti kvapus, nors to daryti panašu, kad nereikėjo, nes visos pagautos žuvys buvo tik ant liver/Secret kvapo pagardinto ir paryškinto maža kepurėle ananaso kvapo pop-upsu.
Štai taip bemedžiojant atsitiktinai praplaukiančias žuvis prabėgo ir visos 100 valandų. Kad ir užėmėme 9-ta vietą, skaitau varžybos užskaitytos. Teko garbe susipažinti su Ukrainos čempionais, pabendrauti tikrai draugiškai karpių gaudymo tema ir t.t. Jei jau kitą sezoną leis galimybės vėl sudalyvauti tame pačiame telkinyje, tai tokių esminių klaidu manau nebebus ir rezultatas bus tikrai geresnis.
Noriu nuoširdžiai padėkoti Gintautui DEEPEX už pagalbą ir paramą pašarais kurie tikrai nenuvylė, kolegoms ir draugams padėjusiems gauti viza ir visiems kitiems palaikiusiems mane su Dariumi.
Paveikslėlis
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė Padysninis » 30 Gru 2012, 15:06

Vartotojo avataras
Padysninis
Meistras
 
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: 21 Lie 2011, 10:04
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė warrior » 18 Bal 2014, 11:30

Kas netingi paskaityt, gal suras ka nors naujo.

http://club-fish.ru/karpomaniya/strateg ... -krou.html
warrior
Pabuvęs
 
Pranešimai: 223
Užsiregistravo: 12 Bal 2013, 12:53

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė druid » 13 Geg 2014, 14:40

Vartotojo avataras
druid
Meistras
 
Pranešimai: 580
Užsiregistravo: 15 Lap 2012, 18:26
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė druid » 06 Bir 2016, 09:22

Siandien komanda Alex baits pratese pasirosima LT cempionatui.Pre ezero buvo pakvestas Zbynia ir jis irgi dalyvavo tolimo metimo lengvoi trenirotei.Per trenirote mes isbandiem nauja tolimo metimo meskere Orient rod,modeli VENUS

Paveikslėlis

Vyrai mete labai ispudingai.Galiu pasakiti tik kad geriausis dienos rezultatas sustojo tes 215m(Zbynia be abeju).

Paveikslėlis

Tomo rezultatas 200+m!!!Vyraai gavo azarta ir norejo pakartoti pasaulio rekorda,bet deja siandien tai nepavyko.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Po antro turo Vabaliose,komanda pasiros rimciau ir manau pasaulio rekordas bus pagerintas .Iki pasimatymo varzybose.
Dar buvo isbanditos galingos kobros to pacio (orient rod)gamyntojo,20mm vidutinio svorio bojli ,mano manimui numetem ne arciau 130-140m.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Su pagarba Olegas Ruzyk.
Vartotojo avataras
druid
Meistras
 
Pranešimai: 580
Užsiregistravo: 15 Lap 2012, 18:26
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė Dzūkas1981 » 04 Rgp 2016, 12:16

Bloga diena žvejyboje geriau negu gera diena darbe.
Vartotojo avataras
Dzūkas1981
Pabuvęs
 
Pranešimai: 180
Užsiregistravo: 15 Kov 2016, 09:04
Miestas: Varėna

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 15 Rgs 2017, 20:08

Kol maniske valo baravykus, o karpiai isleto selina link masalu, sumaniau pamaigyti klaviatura.
Jau ketvirtadieni Kliackelis trenke kumsciu i stala ir pasake, jokiu Labanoru, noriu prie Laumenos baravyku pasirinkti. O as ka, nuleidau plike ir tyliu, prie Laumenos, tai prie Laumenos.
Pasibaigus tragiskai sunkiai savaitei, pagaliau tankas, vardu Chrysleris pakrautas pajuda Nemencines keliu.
Kol meskeres susimeciau, ziuriu jau prie palapines 3 kibirai baravyku. Nu jo galvoju, tures ka veikti, juk juos reiks valyti ir apvirti. Na bet mergaiciu kaprizai jais ir lieka.
Gaila, kad jau taip grei temsta ir ilgi vakarai patampa liudni. Bet vistiek visada buna iseitis. Sekanciame sektoriuje Paulius su seima, tai kvepia sabuntujum.
Kolkas tiek, laukiam kibimo, gal bus, nors po teisybei net spodo is deklo netraukiau, labai jau tingiu, tik kelias saujas boiliu su kobra sumeciau.
Bus tesinys
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 16 Rgs 2017, 13:04

Nuejus i guoli po 02h, ryte 6.30h buvo sunku keltis, bet teko. Apie 7kg plikius atgule ant mato. Aisku visi dar miegojo, tik maniske griebe kibirus ir i miska vel baravykauti.
As supratau, kad dar man reik snustelti, nes jauciausi kazkoks pavarges.
Ramiai pailsejas ir tik papusryciavus, vel kibimas. Panasaus dydzio veidrodukas vel atgule. Kolkas zukle puikiai einasi, manau bus dar ka parasyti.
Prikabinti failai
IMG_20170916_18669.jpg
IMG_20170916_18669.jpg (68.07 KiB) Peržiūrėta 15528 kartus(ų)
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė aleksandr » 16 Rgs 2017, 14:04

9 сектор ?
aleksandr
Meistras
 
Pranešimai: 555
Užsiregistravo: 06 Bir 2012, 18:31
Miestas: Vilnius

Re: Įvairūs straipsniai

Standartinė adziukas » 16 Rgs 2017, 16:06

aleksandr rašė:9 сектор ?

Nu to tak, devintas.
Gaila tesinio nebebus, del nemaloniu priezasciu teks rinktis daiktus, vaziuoti i laidotuves. (nig)
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti
Vartotojo avataras
adziukas
Site Admin
 
Pranešimai: 6635
Užsiregistravo: 17 Bir 2011, 18:55
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Kas naujo karpių žūklėje

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias